westmark
04 خرداد 1402 - 19:20

راه‌اندازی سامانه قرارداد مالک و مستاجر/ مالیات بر خانه‌های خالی

تنکابن - وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی سامانه آنلاین انعقاد قرارد اجاره بین مالک و مستاجر برای بهبود وضعیت مسکن در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بذرپاش عصر پنجشنبه در یادواره شهید شیرودی با بیان اینکه وقایع اخیر باعث شد تا تلاشمان در جهت حل مشکلات کشور بیشتر شود، اظهار داشت: در حوزه مسکن که تبدیل به قصه پر غصه‌ای شده، به تمامی مشکلات واقف هستیم.

بذرپاش افزود: شورای عالی مسکن برای بهبود وضعیت مسکن در کشور اقداماتی را نیز انجام داده که تعریف سامانه آنلاین برای انعقاد قرارداد اجاره فی مابین مستأجر - موجر یکی از این اقدامات است.

وی اضافه کرد: برخورد با سوداگران حوزه مسکن آغاز شده و همچنین عرضه خانه‌های خالی نیز که یکی دیگر از راهکارهای کنترل تورم مسکن است، نیز اجرایی شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مالیات‌های تنظیمی برخانه های خالی نیز یکی دیگر از اقداماتی است که برای کنترل تورم مسکن انجام دادیم، تصریح کرد: این موضوع تاکنون عملکرد خوبی نداشته اما در ماه‌های اخیر، نهضت جدیدی را آغاز کردیم که منجر به عرضه‌ی خانه‌های خالی خواهد شد.

بذرپاش با بیان اینکه عدم قیمت گذاری در حوزه ملک و مسکن یکی از معضل‌های این بخش است، خاطر نشان کرد: تولید حداقلی مسکن در دهه گذشته یکی دیگر از موارد مهم در ایجاد تورم قیمت در این بخش است که اگر این بخش رونق بگیرد شاهد کاهش قیمت نیز خواهیم. بود زیرابازار و تقاضا باید در این بخش مدیریت شود.

تقویت زیرساخت‌های حمل ونقل

وی ادامه داد: یکی از هدف گذاری‌های وزارت راه، تشکیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب است که بیشتر از نفت می‌تواند برای کشور تولید ثروت کند و در واقع تقویت زیر ساخت‌های حمل و نقل، لازمه توسعه‌ی اقتصادی است.

وی بیان داشت: توسعه ناوگان هوایی نیز از دیگر برنامه‌هایمان است و در همین بخش، چندین فروند هواپیما در روزهای اخیر به ناوگان هوایی کشور اضافه شده و چندین فروند دیگر در روزهای آینده وارد کشور می‌شوند.

بذرپاش با بیان اینکه مجوز مرز هوایی فرودگاه رامسر صادرشده، گفت: تا چند روز دیگر پروازهای خارجی می‌توانند در فرودگاه رامسر بنشینند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای تأمین مسکن در مازندران تاکنون ۱۳۰ هکتار زمین اختصاص داده شد، تصریح کرد: اختصاص ۱۸۰ هکتار زمین دیگر، مراحل آخر تصویب را می‌گذراند.

وی همچنین با تجلیل از مقام شامخی شهدا بویژه شهید شیرودی بیان داشت: بزرگداشت چنین شهیدی یوم الله است.

بذرپاش با بیان اینکه این جوانان تربیت شده مکتب امام راحل هستند، افزود: اگر دوباره اتفاقی از جنس دفاع مقدس رخ دهد، این جوانان. حضور پرشورترین خواهند داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238246